وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

درباره هولولنز مایکروسافت چه می دانید؟

  پنج شنبه, 19 شهریور 1394

ویندوز هولوگرافیک ترکیبی از واقعیت دنیای ما و محاسبات کامپیوتری است که توسط مایکروسافت ایجاد شده و کمک میکند عناصر دنیای واقعی با دنیای مجازی در تعامل باشند ( بعنوان مثال هر دو با هم در یک محیط  قرار بگیرند) و این به کمک پنجره های مختلفی که تعبیه شده است ممکن می شود. کلیه نرم افزارهای معتبر و بین اللملی می توانند در این محیط اجرا شوند. همچنین توابع  کتابخانه ای ( که برای استفاده از هولوگرام ساز ویندوز لازم است)، در ویندوز 10 پشتیبانی می گردند.


مایکروسافت، "ویندوز هولوگرافیک" را به عنوان  بخشی از ویندوز 10 در 21 ژانویه 2015 ( در یک هدست شیشه ای هوشمند یا همان هولولنز) معرفی کرد. همانطور که می دانید ویندوز 10 در تابستان 2015 منتشر  و هدست (هولولنز) مدتی بعد از آن آماده خواهد شد.
مایکروسافت در ویندوز 10 از عینک هوشمند بی سیم (هولولنز) پشتیبانی میکند. این عینک با استفاده از  سنسورهای پیشرفته، صفحه نمایش نوری با کیفیت بالا(که در جلوی آن نصب شده) و بهره گیری از صدا ، نرم افزارها را به دنیای واقعی مربوط می کند و اجازه میدهد که  کاربر از طریق نگاه ، صدا و حرکات دست  با محیط  در تعامل باشد. خوب است بدانید هولولنز از  پنج سال قبل در حال توسعه بوده اما در سال 2015 معرفی  شده. (در ابتدا قرار بر آن بوده که این هدست به عنوان بخشی از تکنولوژی کینکت استفاده گردد) مایکروسافت پیش بینی می کند که به زودی  هولولنز برای مصرف کننده نهایی و شرکتها قیمت گذاری شود.

هولولنز چیست و چگونه کار می کند؟

مایکروسافت هولولنز را بصورت عینکی که متصل به یک پیشانی بند است  و قابل تنظیم به جلو- عقب و بالا- پایین میباشد  طراحی کرده است. کاربر میتواند با استفاده از چرخ تنظیم کننده در پشت پیشانی بند، آن را روی سر خود میزان کند. وزن هولولنز در حدود 0.4 کیلوگرم پیش بینی میشود.
درلبه جلویی هدست تعداد زیادی سنسور (برای محاسبه عمق)، دوربین های ویدئویی و واحد پردازش هولوگرافی قرار گرفته و همچنین یک جفت لنز ترکیبی شفاف نیز درآن محصور میباشد که تصاویر را در نیمه پایینی نمایش دهد. هلولنز باید در فاصله ای بین مردمک (IPD) دو چشم کاربر قرار گیرد.
در امتداد لبه پایینی که روی گوش را می پوشاند یک جفت بلندگوی کوچک قرمز رنگ قرار دارد و همانطور که صدای محیط بیرون را مانع نمی شود، به کاربر اجازه میدهد تا صداهای محیط مجازی را نیز بشنود. استفاده مدل های شبه سازی شده علمی باعث میشود که هولولنز بتواند صدا را  از دو گوش تولید کند و شبیه سازی محیط 3 بعدی را ممکن سازد
بر روی لبه بالا نیز دوجفت دکمه قرار دارد. دکمه های  مربوط به روشنایی صفحه (brightness) بالاتر از گوش چپ و دکمه های صدا در بالای گوش راست است. دکمه های مجاور نیز شکلی متفاوت دارند :  یکی  مقعر و دیگری محدب است که باعث می شود کاربر بتواند با لمس کردن آنها را تشخیص دهد.

کلیک: 483 بار - بروزرسانی در چهارشنبه, 14 آذر 1397
مدیر سایت

در زمینه کدنویسی UI و تجربه کاربری فعالیت می کنم و تلاشم برای فراهم کردن قالب هایی است که ساده تر توسط مدیران سایت بروز شوند

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است